تبلیغات
spacerobot - مطالب شهریور 1395
درباره ما
آخرین مطالب
لینکستان
امكانات جانبی
 
کمتر از یک ماه مانده به پایان مانده به پایان ماموریت روزتا، دوربین‌ این مدارگرد فرودگر فیله را که زیر یک صخره در دنباله دار چریوموف گراسیمنکو قرار گرفته است ، نشان داد .
این تصویر دوم سپتامبر توسط دوربین OSIRISدر فاصله2.7 کیلومتر از سطح گرفته شده‌است و به وضوح بدنه و دوپایه از سه پایه فیله را نشان می‌دهد .همچنین جهت فیله در این عکس نشان داده‌ شده است و به وضوح بیان می‌کند که چرا تعقیب این فرودگر هنگام فرود در 12نوامبر 2014 دشوار بود.
فیله آخرین بار هنگامی که در تماس اول آجیلیکا را لمس کرده بود دیده شد و پس از حدود دوساعت در منطقه‌ای که بعدا Abydos نامیده شد، بر روی لوب کوچک‌تر دنباله‌دار فرود آمد. 
سه روز بعد از فرود باتری‌های فیله از کار افتادند و فیله به خواب زمستانی فرو رفت ، تا این‌که در ژوئن و جولای 2015، هنگامی که دنباله دار به خورشید نزدیک‌تر شد و میزان انرژی دریافتی آن افزایش یافت ارتباط‌های اندکی با روزتا برقرار کرد. 
با این وجود مکان دقیق قرار گرفتن فیله تا کنون ناشناخته بود، اطلاعات رادیویی محدوده‌ای حدود چند ده متر را برای آن مشخص کرده‌بودند . اما تعیین نقطه دقیق به دلیل فاصله زیاد که منجر به پایین آمد رزولوشن عکس‌ها می‌شد ممکن نبود. دانش‌مندان با استفاده از آنالیز عکس‌ها و تکنیک‌های دیگر کم کم گزینه‌های موجود را حذف کردند تا به نقطه  دقیقی که فرودگر در آن قرار گرفته است رسیدند، و این نقطه توسط عکسی که توسطOSIRIS  در نزدیکی سطح دنباله‌دار انداخته‌شد تایید شد. 
رزولوشن دوربینOSIRIS در فاصله 2.7 کیلومتر از سطح 5cm/pix است که برای آشکار ساختن بدنه یک متری فرودگر و پایه‌های آن مناسب است. 
 
 :: مرتبط با: فضا , space robots , مهندسی رباتیک , رباتیک , اخبار مکمل رباتیک ,
ن : مدیر سایت
ت : شنبه 27 شهریور 1395

کارگاه تابستانه رباتهای موازی
sspr2016


به زودی دومین دوره کارگاه تابستانه رباتهای موازی از 23 الی 25 شهریور ، در آزمایشگاه تعامل انسان و ربات دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.
 این کارگاه از اولین دوره های تخصصی رباتهای موازی است که می تواند به پیشرفت علم مهندسی رباتیک در صنعت و پژوهش کمک زیادی کند.
مباحث این سه روز کارگاه تابستانه در سایت sspr2016.taarlab.ir قابل مشاهده است، همچنین خلاصه ای از مطالبی که در این دوره ارائه می شوند را می توانید در ادامه دانلود و مشاهده کنید.
Dynamic and Control of CR
دانلود


Kinematics of PR
دانلود


Kinetostatics of CR
دانلود
:: مرتبط با: دانلود , مهندسی رباتیک , رباتیک , اخبار مکمل رباتیک ,
ن : مدیر سایت
ت : پنجشنبه 18 شهریور 1395
 
موضوعات
صفحات
نویسندگان
آرشیو مطالب
برچسب ها
امكانات جانبی